Menu Zamknij

Co wiedzieć trzeba o oszustach oferujących pożyczki?

jak ustrzec sie przed oszustami oferujacymi pozyczki

Pożyczki pozabankowe z reguły są bezpieczne dla klientów. Niestety, nadal zdarzają się oszuści oferujący szybką gotówkę. Zamknięto przedsiębiorstwa, które nie działały zgodnie z prawem, jednak wciąż zdarzają się tacy, który chcą zarobić na niewiedzy pożyczkodawców. Jak się przed nimi ustrzec, na co uważać korzystając z finansowania na raty?

Pożyczki na raty – co to takiego?

Tak, jak mówi nazwa – jest to zobowiązanie spłacane w miesięcznych ratach. Parabanki oferują klientom sumy od 10 000 złotych do 25 000 złotych na okres zazwyczaj 48 miesięcy. Nie są one bezpłatne, jak ma się to w przypadku chwilówek. Pożyczki dostępne są online, należy złożyć wniosek i czekać na decyzję. W przypadku pozytywnej – pieniądze trafiają na konto podane przez pożyczkobiorcę.

Jak uchronić się przed oszustami?

  1. Sprawdzić firmę, poczytać opinie poprzednich klientów. Poszukać informacji, czy przedsiębiorstwo nie praktykuje nieuczciwych pożyczek.
  2. Zapoznać się z witryną internetową. Nieuczciwi pożyczkodawcy tworzą strony bardzo podobne do rzetelnych firm pozabankowych. Oszustwo polega na wypełnieniu przez klienta wniosku, gdzie podaje wszystkie dane, które nie trafią do parabanku, a do oszustów. Przez co oni mogą zaciągać zobowiązania na nieświadome o tym osoby. Aby się tego ustrzec trzeba zweryfikować, czy dana strona należy do konkretnej firmy oraz sprawdzić certyfikat SSL (poprzez kliknięcie na ikonę zielonej kłódki przy URL).
  3. Porównać oferty, proponowane warunki, kwoty i czas spłaty.
  4. Obliczyć koszty, które znajdują się na formularzu dołączonym do umowy. Warto pamiętać, że jeśli przekroczą one 25% przyznanej sumy, lepiej poszukać innej oferty, z korzystniejszymi warunkami. Ważnym czynnikiem jest także RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która uwzględnia wszystkie koszty pożyczki.
  5. Dokładnie przeczytać umowę. Dużo osób podpisuje ją bez zapoznania się z jej warunkami. A to błąd, ponieważ w ten sposób można uniknąć problemów. Jeśli koszty w niej ujęte wydają się bardzo wysokie, a zapisy niezrozumiałe – najlepiej skonsultować to z prawnikiem oraz znaleźć lepszą, przejrzystą ofertę .
  6. Uważać z przelewami. Weryfikacyjny, który pozwala na potwierdzenie danych pożyczkobiorcy wynosi 1 grosz lub 1 złoty. Jeśli firma żąda wyższej kwoty – lepiej nie korzystać z jej usług. Zaniepokoić też powinny wysokie opłaty w przypadku kontaktu z infolinią. Znane parabanki mają bezpłatne połączenia albo ulgowe.

Jak znaleźć uczciwą pożyczkę na raty?

Na pozór oferty mogą wyglądać tak samo. Ale na różnicach w dodatkowych kosztach lub oprocentowaniu można zaoszczędzić. Jak? Porównując dostępne produkty. Można to zrobić przy pomocy porównywarki internetowej, w prosty i szybki sposób, by zestawić wszystkie aktualne oferty. Brane w niej pod uwagę są następujące czynniki:

  • Minimalna oraz maksymalna suma pożyczki,
  • Okres, na jaki pożyczka może być udzielona,
  • Czas realizacji wypłaty środków,
  • Całkowita kwoty do spały.

Trzeba także dodać, że należy korzystać tylko ze sprawdzonym firm, z dużą popularnością wśród klientów.

Więcej istotnych informacji w tym temacie znajduje się na: https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/jak-znalezc-uczciwe-pozyczki-na-raty,n,1000242926.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *