Menu Zamknij

Gdzie szukać pożyczki przy złej historii kredytowej?

Poszukiwanie odpowiedniej oferty pożyczkowej lub kredytowej, kiedy to wskutek przejściowych problemów finansowych nasza historia kredytowa nie jest zupełnie czysta, a weryfikacja w bazach takich jak BIK czy BIG przynosi informacje, które większość banków skutecznie odwiodą od chęci udzielenia nam limitu, to zadanie trudne, ale nie niemożliwe. Warto jest w takiej sytuacji nie tylko zasięgnąć opinii innych o negatywnej historii, ale również i odwiedzić kilka firm.

Pierwsze kroki w poszukiwaniu ofert

Wspomniane wcześniej poszukiwania warto jest zacząć od banków. Niewielkie problemy w naszej przeszłości, które albo już są wyprostowane, albo zaraz będą, w przypadku analityków niektórych banków są jak najbardziej akceptowalne. Gorzej jest natomiast, kiedy na koncie mamy trwające postępowania egzekucyjne. Wtedy to powinniśmy skorzystać z ofert firm pożyczkowych, tak zwanych chwilówek.

Na co uważać podczas wybierania pożyczki chwilówki?

Przede wszystkim musimy dokładnie sprawdzić opinie na temat danego pożyczkodawcy. Ogromna presja ciążąca na osobach poszukujących szybkiej pożyczki bywa niestety wykorzystywana przez nieuczciwych przedsiębiorców w tej branży. Przeglądając Miloan opinie możemy przeczytać jedynie pozytywne komentarze, jednak są dziesiątki firm mnożących różnorodne opłaty, a także stosujących nieuczciwe zabiegi związane z zapisami w umowach, które w przypadku nawet drobnego opóźnienia mogą generować koszty przewyższające kapitał.

Analiza dokumentów

Przeglądając oferty i decydując się na konkretną pożyczkę nie możemy pozostać obojętni na zapisy w umowach. Bardzo często przedstawiana na stronie internetowej oferta jest mocno okrojona z kosztów. O ile prawo zabrania podawania zaniżonej RRSO, to niektórzy nadal próbują zwodzić klientów. Jednodniowe opóźnienie w spłacie lub dostarczeniu potwierdzenia przelewu może tam skutkować naliczaniem opłat karnych, które z odsetkami karnymi mają niewiele wspólnego. Umowa i jej dokładna analiza to prawdziwa podstawa. Obecnie wszakże umowa zawarta na odległość ma taką samą moc jak ta osobiście w siedzibie lub oddziale firmy.

Bezpieczeństwo transakcji

Jeśli chodzi o pożyczki dla osób z negatywną historią kredytową, nie można jednak popadać w paranoję. Wszyscy więksi i bardziej znani pożyczkodawcy stosują wszystkie przepisy i procedury. Jesteśmy zatem bezpieczni pod warunkiem zachowania czujności i korzystania wyłącznie ze sprawdzonych przez nas firm pożyczkowych. Kredyty dla zadłużonych to w końcu pierwszy etap do wychodzenia z długów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *