Menu Zamknij

Jak cofnąć przelew?

jak cofnac blednie wykonany przelew

Jak cofnąć przelew? – Wiele osób każdego dnia zadaje sobie to właśnie pytanie. Nie ma się temu, co dziwić ponieważ czasami zdarza się tak, że w danych do przelewu wpiszemy coś przez przypadek niepoprawnie, czy też na przykład chcemy zapłacić przelewem za zakupy, jednak rozmyślimy się i nie chcemy jednak zlecać danej dyspozycji przelewu. Każda osoba, która jest zainteresowana, jak cofnąć przelew, powinna koniecznie zajrzeć na stronę internetową, pod adresem https://www.czerwona-skarbonka.pl/przelew-na-zly-numer-konta-jak-cofnac-bledny-przelew/.

Kiedy anulowanie przelewu jest możliwe?

Jeśli Twoje ostatnie „zaskórniaki” pozostały przelane na nieodpowiednie konto, nie denerwuj się. Owej sytuacji można zapobiec. W tymże obszarze są trzy środki. Ważne jest jednakże to, żeby Twoja transakcja nie została jeszcze przeznaczona do realizacji w systemie Elixir, więc nie „załapała” się na otwartą sesję rozliczeniową. Jeśli więc wiesz, iż zrobiono błąd, tuż po kliknięciu zadania „prześlij” lub także „zatwierdź” – nic straconego! Odbierzesz własne środki. Po pierwsze zachowanie sprzedaży możliwe jest także na etapie bankowości mobilnej. Wszystko zależy od określonego banku oraz jego serwisu transakcyjnego.

Zwrot kapitałów w wypadku podania niewłaściwej sumy przelewu

Czy można anulować przelew, gdy podałeś błędną sumę? Zazwyczaj podanie mniejszej sumy, aniżeli jest to niezbędne, nie powoduje kłopotu, ponieważ można zrobić kolejny przekaz na konto. Znacznie gorzej jest wtedy, gdy wskazując sumę przelewu dodamy niepotrzebne zero (na przykład – 3000 zł zamiast 300 zł) bądź źle ustawimy przecinek (na przykład 2.500 złotych zamiast 25,00 złotych).

Złe dane odbiorcy

Wprowadzenie błędnego imienia, literówka w nazwisku, lub zły adres odbiorcy przekazu to najmniej niebezpieczne omyłki, które możemy zrobić. Banki sprawdzają zlecenia tylko po numerze konta, zatem przelew i tak zostanie przekazany do odpowiedniej osoby (niewątpliwie, gdy nie było pomyłki w numerze konta). Jedynym wyjątkiem są nowo powstałe rachunki. Gdy zakłada się kolejne konto oraz chce uzupełnić je przelewem z obecnego, trzeba odpowiednio wprowadzić informacje. Gdy coś nie będzie się zgadzać, bank prawdopodobnie odrzuci transfer.

Przelew z własnego banku poszedł na konto odbiorcy z odmiennego banku.

W takiej sytuacji w większości banków da się coś naprawić, gdy nie upłynęła jeszcze określana poprzez system Elixir godzina opuszczania transferu. Zatem musimy działać błyskawicznie. Co więcej: w wielu bankach da się to osiągnąć przez bankowość elektroniczną, w zakresie „przelewy oczekujące”. Wówczas starczy odnaleźć możliwość wycofania przelewu. Gdy nie możesz jej odnaleźć, zadzwoń na infolinię banku – tam powinieneś zostać poinstruowany, co konkretnie musisz zrobić.

Ciągłości nieprawidłowego przelewu

Nadawca przekazu, gdy przekazał środki do nieodpowiedniego odbiorcy, co do reguły nie może nic zrobić. Musi pogodzić się z utratą, chyba iż osoba, jaka otrzymała niechcący środki, zwróci je dobrowolnie. W następnym wypadku można spróbować, korzystając z pomocy adwokata, odebrać kapitały. Koszt porady pomogą opłacić pożyczki pozabankowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *