Menu Zamknij

Klasyczne pożyczki do domu wracają do łask klientów

pożyczki do domu

Podczas gdy w wielu branżach odchodzi się do realizowania zadań i załatwiania spraw w formie stacjonarnej, w branży finansowej tendencja ta nie jest aż tak widoczna. Oczywiście coraz więcej umówi zawieranych jest zdanie przez internet lub telefonicznie, ale nadal są też firmy świadczące usługi pożyczki do domu klienta, czyli podpisanie umowy i wypełnienie wszelkich formalności w mieszkaniu pożyczkobiorcy. Rzadziej za to wypłacane są w takiej formie pieniądze; gotówka ze względów praktycznych, ale i prawnych najczęściej tak czy inaczej przekazywana jest na konto bankowe.

Dlaczego klienci korzystają z pożyczki do domu?

Powodów jest co najmniej kilka, z czego najbardziej oczywisty dotyczy kwestii technicznych. Pożyczki online wymagają dostępu do internetu, a to wciąż przeszkoda między innymi dla seniorów. Inną przyczyną jest brak zaufania do podawania swoich wrażliwych danych osobowych w internetowych formularzach, gdzie nie ma się nad nimi żadnej kontroli. Klienci wybierają też domowe pożyczki, ponieważ chcą mieć możliwość wypytania pracownika firmy pożyczkowej o drażniące ich kwestie, na co nie zawsze jest czas podczas wizyty w punkcie firmowym. Dla wielu osób jest to zaś przede wszystkim wygodna i bezpieczna forma zawierania umów – przewaga „własnego terenu” sprawia, że czują się pewniej w negocjacjach i ustalaniu warunków spłaty pożyczki.

Pozabankowe pożyczki domowe i ich wysokość

Kwestią dość istotną są techniczne aspekty takich ofert, a więc głównie oprocentowanie oraz wysokość widełek kwotowych. O ile oprocentowanie jest bardzo zmienne i zależy od aktualnej sytuacji na rynku finansowym, o tyle pod względem widełek pożyczki do domu są dość stałe i mają od lat podobną rozpiętość. Zestawienie eksperckie ze strony https://money24.pl/chwilowki-do-domu-pozyczki-w-domu-klienta/ wskazuje na wyraźną elastyczność firm przygotowujących taką ofertę. Pożyczki są udzielane na kwoty niewielkie od 200 złotych, jak i na kilkunastotysięczne sięgające do około 15 tysięcy złotych. Ich dokładna wielkość zależy w dużej mierze od zdolności finansowej do spłaty pożyczki, sytuacji w BIK czy historii pożyczek zaciągniętych w danej firmie.

Dużo pożyczasz – więcej zyskujesz

Ten ostatni aspekt dotyczy bezpośrednio stałych klientów, którzy mają szansę na większe pożyczki, jeśli swoje dotychczasowe zobowiązania spłacali bez żadnych opóźnień. Nowi klienci nawet z doskonałą historią kredytową i wysokimi zarobkami zwykle muszą się ograniczyć do mniejszych kwot maksymalnych lub negocjować z firmą pożyczkową indywidualne warunki na swojej umowie. Nie jest to zresztą zjawisko rzadko spotykane. Wręcz przeciwnie, w ostatnim czasie negocjacje podczas umowy są w wielu przypadkach czymś naturalnym, a pożyczki udzielane w domu klienta zdecydowanie sprzyjają takim rozwiązaniom. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że jednocześnie mogą się wiązać z większymi kosztami np. dotyczącymi opłat za przygotowanie dokumentów czy obsługą klienta poza siedzibą firmy. Z takich opłat są zwolnione pożyczki zawierane zdalnie, telefonicznie i przez internet oraz najczęściej te umowy, które podpisuje się w lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *