Menu Zamknij

Pożyczka z zakładu pracy – najważniejsze informacje

pozyczka z pracy

Każdy z nas może doświadczyć nagłej sytuacji, na przykład takiej jak pęknięcie rury i zalanie pomieszczenia, co wiąże się z koniecznością wykonania drogiego remontu. Nasuwa się wtedy pytanie – gdzie najlepiej pozyskać fundusz? W banku, gdzie występuje spore oprocentowanie, czy może zdecydować się na inne rozwiązanie? W tym artykule przedstawimy Państwu ofertę pożyczek udzielanych przez zakłady pracy – zapraszamy do lektury!

Pożyczka z zakładu pracy – co zrobić, żeby ją dostać?

Wymagania, jakie należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę z zakładu pracy, są zazwyczaj proste. Najważniejszą rzeczą, która decyduje o przyznaniu pożyczki, jest staż pracy. W takiej sytuacji to pracodawca narzuca minimalny okres zatrudnienia osoby, jaka może wnioskować o pożyczkę. Zazwyczaj jest to 6 miesięcy. W celu jej otrzymania należy złożyć szczególne podanie. Jest ono zazwyczaj szybko rozpatrywane. Największa kwota, jaką możemy otrzymać, zależy od czynników takich jak środki finansowe danej firmy i ilość pracujących w niej osób. Raty spłat są potrącane z otrzymywanego wynagrodzenia, jednak najczęściej pracodawcy umożliwiają samodzielny dobór ilości rat, co pozwala na wybór najbardziej korzystnego rozwiązania.

Na co można przeznaczać pożyczki z zakładu pracy?

Pożyczka z zakładu pracy może zostać udzielona wyłącznie na cele mieszkaniowe, takie jak:

  • kupno domu albo mieszkania,
  • budowę domu,
  • rozbudowę czy nadbudowę lokalu mieszkalnego,
  • remont lub modernizację budynku mieszkalnego,
  • wykup lokalu mieszkalnego,
  • dostosowanie budynku do zapotrzebowań osoby niepełnosprawnej,
  • przebudowę wybranego pomieszczenia w celach mieszkalnych,
  • pokrycie kaucji oraz kosztów partycypacji powiązanych z najmem mieszkania w Towarzystwie Budownictwa Społecznego.

Zalety pożyczki z zakładu pracy

W dzisiejszych czasach firmy udzielające pożyczek przedstawiają nam wiele ofert. Dlaczego więc zamiast zaciągnąć kredyt w placówce bankowej, powinniśmy udać się z zapytaniem o pożyczkę do pracodawcy? Po pierwsze, warunki umowy są wtedy znacznie dogodniejsze. Pożyczki z zakładu pracy nie są obarczone odsetkami lub są one naprawdę niskie. Zawiązywana umowa obowiązuje przez długi czas, co umożliwia spłacanie długu w częstszych i niższych ratach. Dodatkowo, kiedy ma miejsce ciężka sytuacja finansowa pracownika jest opcja przedłużenia okresu spłaty. Warto również pamiętać o tym, że jeśli pożyczka jest przyznawana w celach mieszkaniowych jako zapomoga zwrotna, nie jest uwzględniana do dochodu i nie podlega opodatkowaniu (chyba, że jej część zostanie umorzona).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *