Menu Zamknij

Pożyczki bez zdolności kredytowej

pozyczki bez zdolnosci kredytowej

Wiele osób chce zaciągnąć pożyczkę, jednak ich historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. W takich sytuacjach z pewnością nie będą oni mogli skorzystać z oferty banków. Na przeciw takim osobom wychodzą firmy pozabankowe, które świadczą usługi związane z pożyczaniem pieniędzy.

Pożyczka bez zdolności kredytowej – o czym warto wiedzieć?

Pożyczki bez zdolności kredytowej to koło ratunkowe dla osób, które nie mogą liczyć na wsparcie banku. Z roku na rok funkcjonuje coraz więcej firm świadczących takie usługi. Większość z nich rezygnuje z przeprowadzania szczegółowej weryfikacji swoich klientów.

Warto jednak podkreślić, że udzielanie pożyczek osobom, które nie posiadają zdolności kredytowej wiąże się z niemałym ryzykiem dla firmy. Dlatego, wszelkie instytucje, które przeprowadzają takie działania, stosują różne dodatkowe zabezpieczenia. Jedną z najczęściej stosownych metod jest zwiększenie oprocentowania.

Pożyczka bez zdolności kredytowej – kto może się o nią ubiegać?

Sama procedura udzielania pożyczek osobom, które nie posiadają zdolności kredytowej jest bardzo podobna do standardowych reguł.

Warto jednak pamiętać, że każda firma może mieć swoje własne zasady, którymi kieruje się w trakcie procedury przydzielania pożyczek. Ogólne reguły nakazują posiadanie obywatelstwa polskiego i ukończenie osiemnastego roku życia. Niektóre firmy zastrzegają sobie, że udzielić pożyczkę mogą tylko osobom, które ukończyły 21 rok życia. W wielu przypadkach określono także górną granicę wiekową, której nie powinno się przekroczyć.

Aby móc otrzymać przelew wybranej kwoty, konieczne jest posiadanie konta bankowego, a także adresu zameldowania na terenie Polski. Dużym udogodnieniem jest możliwość uzyskania pożyczki za pośrednictwem Internetu. W tym celu wystarczy podać wszystkie niezbędne dane, a kurier dostarczy dokumenty na wskazany adres. Często konieczne jest także wykonanie przelewu weryfikacyjnego o wysokości 1 grosza.

Co warto wiedzieć przed zaciągnięciem pożyczki?

Zanim zdecydujemy się rozpocząć starania o pożyczkę trzeba się dobrze zastanowić i trzeba dokładnie przeanalizować wszelkie dostępne oferty. Brak zdolności kredytowej stawia w trudniej sytuacji nie tylko firmę, ale także samych klientów. Dlatego nie warto podejmować żadnej decyzji pod wpływem emocji. Dobrym rozwiązaniem jest dokładne i szczegółowe przeanalizowanie swojej sytuacji finansowej, aby być całkowicie pewnym czy samy rady spłacić zadłużenie.

Kto często ubiega się o udzielenie pożyczki bez zdolności kredytowej?

Wszelkie statystyki ukazują, że pożyczki bez zdolności kredytowej najczęściej chcą uzyskać osoby pomiędzy 23 a 35 rokiem życia. Wszystko dlatego, że w tym okresie w życiu człowieka odbywa się najwięcej zmian jak np. wyprowadzka z domu, założenie rodziny, budowa domu, decyzja o posiadaniu potomstwa itd. W tym wieku ludzie dopiero rozpoczynają swoją karierę, dlatego trudno o stabilizację finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *