Menu Zamknij

Pożyczki na oświadczenie: co warto wiedzieć na ich temat?

pożyczka na oświadczenie

Powszechnie wiadomo, że co do zasady oferta współczesnych instytucji pożyczkowych cechuje się znacznie łatwiejszą dostępnością, niż ma to miejsce w przypadku oferty banków. Klienci jednak bardzo często nie do końca są w stanie dokładnie określić, jakie właściwie czynniki przesądzają o owej dostępności. Czy więc na przykład w przypadku modelu działania firm pożyczkowych mamy do czynienia z brakiem procesu weryfikacji zdolności kredytowej? Oczywiście, takie założenie jest jak najbardziej błędnym. Kluczowe znaczenie dla zrozumienia specyfiki działania większości dzisiejszych instytucji pożyczkowych ma termin pod tytułem pożyczki na oświadczenie.

W tym przypadku pożyczkodawca jak najbardziej dokona weryfikacji zdolności oraz historii kredytowej potencjalnego klienta, jednak procesy wnioskowania o pożyczkę oraz ofertowania będą cechować się znacząco uproszczonym przebiegiem w porównaniu chociażby do analogicznych procedur realizowanych przez banki.

Co więc przede wszystkim warto wiedzieć na temat modelu działania takich rozwiązań, jak pozabankowa pożyczka na oświadczenie? Czy ta forma pożyczek będzie dostępna wyłącznie w odniesieniu do tak zwanych chwilówek, czy też może „na oświadczenie” klient będzie mógł uzyskać także pozabankową pożyczkę ratalną? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się przybliżyć czytelnikowi opisywaną tematykę.

Pozabankowe pożyczki na oświadczenie: najważniejsze informacje

Jaka jest najważniejsza cecha takich rozwiązań, jak pozabankowe pożyczki na oświadczenie? Oczywiście, czynnikiem takim będzie specyfika przebiegu procesu wnioskowania o przyznanie pożyczki. W przypadku pożyczek na oświadczenie niejako z definicji klient nie będzie miał do czynienia z wymaganiami odnośnie załączania do wniosku dodatkowej dokumentacji, jak chociażby zaświadczenie o dochodach. Wysokość osiąganych przez nas miesięcznych dochodów po prostu deklarujemy wypełniając wniosek o przyznanie pożyczki.

Należy jednak liczyć się z faktem, że firma pożyczkowa może w inny sposób dokonać weryfikacji podanych przez nas informacji. Przede wszystkim, coraz bardziej powszechne zastosowanie w obrębie współczesnego sektora pożyczkowego znajdują takie narzędzia, jak aplikacje Instantor lub Kontomatik. Czysto teoretycznie aplikacje te są przeznaczone do potwierdzania danych osobowych klienta. W praktyce jednak pobierają one również historię rachunku bankowego. W ten sposób instytucja pożyczkowa nie potrzebuje np. zaświadczenia o dochodach, aby sprawdzić, czy zawarte przez klienta we wniosku informacje są zgodne ze stanem rzeczywistym.

Pożyczka na oświadczenie na raty: czy to możliwe?

Oferta pożyczek na oświadczenie z zasady dotyczy przede wszystkim tzw. chwilówek. W odniesieniu do zobowiązań w systemie spłat ratalnych pożyczka na oświadczenie będzie już wariantem znacznie rzadziej spotykanym. Nawet jeżeli więc dana instytucja pożyczkowa ma w swojej ofercie pożyczki ratalne dostępne na oświadczenie, należy liczyć się z tym, że uzyskanie finansowania będzie poprzedzone np. negocjacjami z konsultantem danego pożyczkodawcy. Możemy również spodziewać się weryfikacji poprzez wymienione już usługi typu Instantor lub Kontomatik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *