Menu Zamknij

Pożyczki za zero: czym są i jak działają?

pozyczka za darmo

Darmowe pożyczki, czyli tak zwane pożyczki za zero to obecnie coraz popularniejszy oraz coraz bardziej powszechny element oferty rodzimych instytucji pożyczkowych. Klienci, którzy nie korzystali wcześniej z oferty firm pożyczkowych, bardzo często podchodzą do tego rodzaju rozwiązań z dużą dozą rezerwy a nawet nieufności. Sama idea „darmowych pożyczek” wydaje się czymś podejrzanym. W rzeczywistości jednak nie ma w tym żadnego „haczyka”. Obecność tego rodzaju rozwiązania jest podyktowana przede wszystkim coraz bardziej intensywną rywalizacją o klienta, jaką toczą ze sobą instytucje pożyczkowe. Co więcej, sektor pożyczek pozabankowych w każdym roku notuje naprawdę spore zyski oraz rośnie w tempie około 20% rocznie, przez co podmioty z tej branży po prostu mogą sobie finansowo pozwolić na kuszenie klientów różnego rodzaju ofertami promocyjnymi.

Warto jednak mieć świadomość, że pożyczki przy RRSO wynoszącym 0% są rozwiązaniami, które posiadają własną specyfiką. Należy nieco bliżej zapoznać się z mechanizmem działania tego elementu oferty firm pożyczkowych chociażby po to, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Pożyczki za zero: czym są i jak działają?

Przede wszystkim należy w sposób wyraźny zaznaczyć, że pożyczki za zero nigdy nie stanowią części bazowej oferty firm pożyczkowej. Jest to zawsze oferta promocyjna kierowana do nowych klientów. Fakt ten pociąga za sobą konsekwencje, których w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Decydując się na zaciągnięcie pożyczki za darmo korzystamy z oferty promocyjnej, co oznacza akceptację przez nas regulaminu promocji. Jednym z kluczowych punktów takich regulaminów zawsze jest konieczność spłaty pożyczki za zero w przewidzianym przez umowę terminie.

Jeżeli nie dopełnimy tego wymagania, promocja automatycznie przestaje nas obowiązywać(złamaliśmy je warunki). W takiej sytuacji instytucja pożyczkowa może zażądać od nas spłaty pożyczki już nie według warunków promocyjnych, lecz zgodnie ze standardową tabelą kosztów. Więcej szczegółowych informacji na temat darmowych pożyczek można znaleźć pod tym adresem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-za-0-zl-pierwsza-pozyczka-bez-odsetek/

Na co jeszcze warto zwracać uwagę?

Należy mieć świadomość, że oferta instytucji pożyczkowych jest obecnie bardzo zróżnicowana. Oznacza to, że klient ma możliwość wyboru pożyczki za zero, która będzie możliwie jak najlepiej dopasowana do jego indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Na jakie jednak dokładnie parametry warto zwracać uwagę?

Jeżeli chcemy otrzymać pożyczkę z pominięciem obiegu bankowego, należy sprawdzić, czy dana firma udostępnia możliwość wypłaty pożyczki przez czek GIRO, czyli na poczcie. Warto także sprawdzić, czy firma pożyczkowa daje możliwość przedłużenie pierwszej darmowej pożyczki lub też jej refinansowania. Jednocześnie należy mieć świadomość, że koszty przedłużenia/refinansowania pożyczki nie wchodzą w skład RRSO, co oznacza, że skorzystanie z takiej opcji będziemy musieli uiścić przewidzianą w umowie prowizję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *